guyglodis learningwarereviews humanscaleseating Cheap NFL Jerseys Cheap Jerseys Wholesale NFL Jerseys arizonacardinalsjerseyspop cheapjerseysbands.com cheapjerseyslan.com cheapjerseysband.com cheapjerseysgest.com cheapjerseysgests.com cheapnfljerseysbands.com cheapnfljerseyslan.com cheapnfljerseysband.com cheapnfljerseysgest.com cheapnfljerseysgests.com wholesalenfljerseysbands.com wholesalenfljerseyslan.com wholesalenfljerseysband.com wholesalenfljerseysgest.com wholesalenfljerseysgests.com wholesalejerseysbands.com wholesalejerseyslan.com wholesalejerseysband.com wholesalejerseysgest.com wholesalejerseysgests.com atlantafalconsjerseyspop baltimoreravensjerseyspop buffalobillsjerseyspop carolinapanthersjerseyspop chicagobearsjerseyspop cincinnatibengalsjerseyspop clevelandbrownsjerseyspop dallascowboysjerseyspop denverbroncosjerseyspop detroitlionsjerseyspop greenbaypackersjerseyspop houstontexansjerseyspop indianapoliscoltsjerseyspop jacksonvillejaguarsjerseyspop kansascitychiefsjerseyspop miamidolphinsjerseyspop minnesotavikingsjerseyspop newenglandpatriotsjerseyspop neworleanssaintsjerseyspop newyorkgiantsjerseyspop newyorkjetsjerseyspop oaklandraidersjerseyspop philadelphiaeaglesjerseyspop pittsburghsteelersjerseyspop sandiegochargersjerseyspop sanfrancisco49ersjerseyspop seattleseahawksjerseyspop losangelesramsjerseyspop tampabaybuccaneersjerseyspop tennesseetitansjerseyspop washingtonredskinsjerseyspop

Güneş enerjisi ihalesine rekor katılım!

27 bölgede güneş enerjisi yatırımı için sona gelindi. Şirketler, ihaleler için, belirlenen kapasitenin 11 katı başka bir deyişle 6 milyar euro’luk yatırım için EPDK’ya müracaat etti.

Güneş enerjisi ihaleleri için belirlenen kapasitenin 11 kat üzerinde talep geldi. 6 milyar euroluk yatırım müracaatlarının öncü şehri Konya oldu.

27 bölgede güneş enerjisi yatırımı için sona gelindi. Şirketler, ihaleler için belirlenen kapasitenin yaklaşık olarak 11 katı, başka bir deyişle 6 milyar euro’luk yatırım için EPDK’ya müracaat etti. Böylelikle toplam 425 megavatlık güneş enerji santral kapasitesi için 5 bin megavatlık talep gelmiş oldu.

EN BÜYÜK YARIŞ 62 ŞİRKETLE KONYA’DA

Bir bölgeye ansızın çok fazla müracaatın geldiği durumda TEİAŞ’ın açtığı ihaleyi kazanan şirket yatırımı yapabilecek. Bu kapsamda da en büyük yarış ise Konya’da gerçekleştirilecek. 46 megavatlık kapasite için, kapasitenin 20 katından  fazla olan 1000 megavatın üstünde talep gelen Konya’da 62 şirket yarışacak. Konya’yı 41 taleple Niğde-Aksaray izliyor.

YATIRIM SÜRECİNİ TEİAŞ BAŞLATIYOR

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, güneş enerjisi yatırımlarını çok büyük önem verdiklerini belirtti ve “Yatırımcılardan gelen talepleri ülkemize en yararlı olacak şekilde inceledik. Şimdi TEİAŞ yapacağı ihalelerin hemen peşinden yatırım sürecini başlatacak” ifadelerini kullandı.

22 Eylül 2014