PANASONIC HIT® N serisi 235W ve 240W Fotovoltaik Panel

PANASONIC HIT® N serisi 235W ve 240W Fotovoltaik Panel

yeniresim-708_Panasonic_HITxN_BA_nl83file-pdf PANASONIC HIT® N serisi 235W ve 240W

Panasonic Fotovoltaik Paneller – PANASONIC HIT® (Heterojunction with Intrinsic Thin layer) güneş panelleri

Kurulum yapılacak alanın sınırlı olduğu ve güneş ışımasının yoğun olduğu yerlerde, yüksek verimliliğe ve enerji çıktısına sahip Panasonic panellerinin kullanılması, tüketicinin avantajına olacaktır. HIT® teknolojisine sahip güneş panellerinin verimlilik kapasitesi, geleneksel kristalin sistemlerinkinden kayda değer oranda yüksektir. HIT® güneş panellerinin verimliliği %19 seviyesindedir ve rakiplerinin ortalama panel verimliliği %13-%14 seviyelerindedir. Bu da kurulum alanından tasarruf (montaj kolaylığı ve hızlı kurulum) sağlanarak sistem çıkışından maksimum enerji elde edilmesi anlamına gelmektedir.

Panasonic güneş panelleri yüksek kaliteye sahip HIT® teknolojisini barındıran hücrelerden meydana gelmektedir. Bu teknoloji, fotovoltaik hücre yüzeyindeki homojen olmayan dağılımdan kaynaklanan kayıpları azaltmaktadır. Bu nedenle Panasonic güneş panelleri piyasadaki panellerden ortalama %25-%30 daha verimlidir. Özel üretim teknikleri, performans ve kalite kriterleri göz önünde bulundurulduğunda Panasonic güneş panelleri, marketin liderleri arasında yer almaktadır. HIT® teknolojise sahip güneş enerji panelleri kurşun ve emisyon içermeyen üretim aşamalarıyla beraber TÜV, IEC 61215, IEC 61730, Koruma Sınıfı II ve CE sertifikalarını bulundurmaktadır.

Marka süreçleri kapsamında 1 Nisan 2012 tarihinde Sanyo Avrupa markasını Panasonic güneş panelleri olarak değiştirdi. Buna karşılık, üretim aşamaları hala Sanyo fabrikalarında gerçekleşmektedir. Fabrikadan ayrılmadan önce her bir Panasonic güneş paneli zorlu kalite kontrollerinden geçmektedir. Amorf silikon hücreleri ilk kez 1975 yılında üretmeye başlayan Sanyo, 1977 yılında HIT (Heterojunction with Intrinsic Thin Layer) teknolojisini üretmesinden bu yana sektörde teknoloji lideri olarak bulunmaktadır.

Özet olarak Panasonic HIT®:

1. HIT® = TECRÜBE

30 yıldan fazla güneş teknolojileri ürünleri konusunda liderdir.

2. HIT® = GÜVENİLİR ÜRÜN (%99,997)

Avrupa’da üretilen toplam 3,230,537 adet Panasonic HIT® panellerinin sadece %0.0034’ünde arıza sözkonusu olmuştur. Bu istatistiği açıklayan başka bir firma yoktur.

3. HIT® = Sıcak ortamlarda üretim kaybı düşüktür. 40 derece ve üzeri sıcaklarda rakiplerine göre daha fazla elektrik üretir (%10 fazla üretim).4. HIT® = Yer tasarrufu

Gerek çatı uygulamalarında gerekse zemin uygulamalarında, rakiplerine göre en az yer kaplayan üründür. 1 kW için 5.1 m2 alan yeterlidir. En yakın rakip panellerin 6.9 m2 alana ihityacı vardır.

5. HIT® = Hafiflik

Panasonic HIT® rakip ürünlere göre oldukça hafiftir. Dolayısıyla çatı uygulamalarında çatınıza minimum düzeyde ağırlık meydana gelir. Ayrıca, kurulum kolaylığı da ilave artısıdır.

6. HIT® = Güç Garantisi

HIT® panellerini satın aldığınız zaman aldığınız panelin gücü minimum garanti edilen Watt ve üzeri olmaktadır. Örneğin 235 W bir panelin gücü 235 W ve üzeri olarak fabrika çıkışında garanti edilmektedir

7. HIT® = Daha Fazla Elektrik

Kaliforniya Enerji Komisyonu (“California Energy Commission”) tarafından yapılan ölçümler sonucunda (PVUSA Test Conditions – PTC) Panasonic HIT® panelleri rakiplerini elektrik üretimi konusunda geride bırakmaktadır.

Bakınız http://www.gosolarcalifornia.org/equipment/pvmodule.html

8. HIT® = METRE KARE BAŞINA DAHA FAZLA ELEKTRİK

Panasonic HIT® N235 ve N240 panelleri metre kare başına sırasıyla 186 W/m2 ve 190 W/m2 elektrik üretmektedir.