Gizlilik Politikası

Tüm bölümleri yazdır

Solimpeks Türkiye Gizlilik Politikasını aşağıda göreceksiniz; bu politika, şirket genel merkezi Solimpeks Pazarlama & Mühendislik Meriç Mah. 5627 Sok. No:10 35090 Çamdibi – Bornova / İZMİR (Renoto Renault Servis Yan Sokağı)  tarafından sağlanmış bu solimpeks.com.tr internet sitesi üzerinden sunulan veya bu site tarafından toplanan ve/veya Solimpeks.com.tr mobil ve tablet uygulamaları ya da bir sosyal medyadaki veya başka bir internet sitesindeki her türlü uygulama dâhil olmak üzere, (her biri bir “Uygulama” olarak anılacak olan) herhangi bir Solimpeks.com.tr uygulaması aracılığıyla sunulan veya böyle bir uygulama tarafından toplanmış tüm bilgiler için geçerlidir.

Bize işlemlerinin sizin açınızdan önemli ölçüde güven gerektirdiğinin farkındayız. Duyduğunuz güvene değer veriyoruz, bu nedenle, bize sunduğunuz kişisel bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak öncelikli konularımız arasında. Lütfen bu politikayı okuyarak gizlilik uygulamalarımız hakkında bilgi sahibi olun. Bu siteyi ziyaret ederek, bu sitede açıklanan teamülleri kabul ediyorsunuz. Bu politikada açıklanan teamülleri kabul etmiyorsanız, lütfen bu siteyi kullanmayın veya bize kişisel bilgilerinizi göndermeyin.

Sizden ne tür bilgiler topluyoruz

Genel Bilgiler. İnternet sitemizde girdiğiniz veya herhangi bir Uygulama da dâhil olmak üzere, başka şekillerde bize verdiğiniz her türlü bilgiyi alıyor ve saklıyoruz. Adınız ve soyadınız, telefon numaranız, posta ve e-posta adresiniz, fatura bilgileriniz (örneğin, kredi kartı numarası, kart sahibinin adı ve geçerlilik sonu tarihi) dâhil olmak üzere, sizin kimliğinizi açığa çıkartan tüm bilgiler (“kişisel bilgiler”) bu kapsamdadır. Bunun yanı sıra, otel odası tercihleriniz, sık uçak yolculuğu yapan müşteri ve otomobil kiralama programı hakkında bilgiler de isteyebiliriz. Bize bilgi vermemeyi tercih edebilirsiniz ama internet sitemizde veya herhangi bir Uygulama aracılığıyla bir otel rezervasyonu yapabilmeniz, bir üye olarak kaydolabilmeniz, seyahat rezervasyonu yapabilmeniz, bir müşteri profili oluşturabilmeniz, bir ankete, yarışmaya veya çekilişe katılabilmeniz, bir soru sorabilmeniz veya başka bir işlem başlatabilmeniz için bu bilgilerin çoğu genel olarak gereklidir.

Beraberinizde Seyahat Eden Kişilere Ait Bilgiler. Bu internet sitesi veya herhangi bir Uygulama üzerinden başka bir kişi için rezervasyon yaptığınızda, bu kişiye ait kişisel bilgileri ve seyahat tercihlerini isteyeceğiz. Bu kişilere ait kişisel bilgileri ve seyahat tercihlerini bize göndermeden önce bu kişilerden onay almalısınız; zira bu bilgilere ulaşmak veya bilgileri değiştirmek için sizin hesabınızın kullanılması gereklidir.

Başka Kaynaklardan Elde Edilen Bilgiler. Ayrıca bağlı kuruluşlardan, iş ortaklarından ve diğer bağımsız üçüncü kişilerden sizin hakkınızda kişisel ve gayri kişisel nitelikteki bilgileri düzenli aralıklarla ve yasal şekilde alabiliriz. Alabileceğimiz bilgiler şunları içerir: güncelleştirilmiş teslimat ve adres bilgileri, satın alım geçmişi ve demografik bilgileri. Otomatik Bilgi. Bu internet sitesini ziyaret ettiğiniz zaman bilgisayarınız hakkında bazı bilgileri otomatik olarak topluyoruz. Örneğin, IP adresiniz, internet tarayıcı yazılımınız (örneğin Firefox, Safari veya Internet Explorer) ve sizi yönlendiren internet sitesi hakkında bilgileri toplayacağız. Buna ek olarak, görüntülenen seyahatler ve yapılan rezervasyonlar gibi online aktiviteniz hakkında da bilgi toplayabiliriz. Bu otomatik bilgileri, kullanıcı deneyiminizi özelleştirmeye ve dolandırıcılığı önlemeye yardımcı olması için topluyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama bilgileri (çerezler) ve diğer teknolojiler kısmına bakın.

Sosyal Medya. İnternet sitemizde veya bir sosyal medya sağlayıcısı üzerinden herhangi bir Solimpeks.com.tr sosyal medya özelliğini kullanırsanız, sosyal medya sağlayıcısı aracılığıyla ve sosyal medya sağlayıcısının ilgili politikalarına uygun şekilde, sizin hakkınızda bilgilere ulaşabiliriz. Örneğin, size internet sitemize “Facebook Connect” özelliğiyle kaydolma seçeneğini sunuyoruz; böylece Facebook hesabı verilerinizi kullanarak internet sitemize kaydolabiliyorsunuz ve bu işlem sırasında bizim internet sayfamızda verilerinizi elle girmeniz gerekmiyor. Bir sosyal medya özelliği kullandığınızda, bu bilgileri sosyal medya hesabınıza dâhil etmeyi seçtiyseniz, adınız, profil resminiz, cinsiyetiniz, doğum gününüz, e-posta adresiniz, bulunduğunuz şehir veya bölge gibi bilgilere ve herkesin görebilmesini seçtiğiniz diğer her türlü bilgiye ulaşabiliriz. Sizin ve arkadaşlarınızın gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak, sosyal medya sağlayıcısına sunduğunuz konum bilgilerinize (“Konum Verilerine”) size daha uygun içerik sunabilmek amacıyla ulaşabiliriz. Konum Verilerinizin, ilgili sosyal medya kuruluşundaki gizlilik ayarlarınız doğrultusunda, sosyal medya ortamındaki arkadaşlarınızla da paylaşılabileceğini lütfen unutmayın. Ayrıca, sosyal medya kuruluşlarından, kendi sitelerinde çalıştırdığımız bir Uygulamayı kullanma şekliniz hakkında da bilgilere ulaşabiliriz.

Bilginizi nasıl kullanıyoruz

Önemli faturalama bilgilerini (örneğin, kredi kartı sahibinin adı, kredi kartı numarası ve son geçerlilik tarihi bilgilerini) internet sitemizde veya bir Uygulamayı kullanarak yaptığınız otel rezervasyonlarını tamamlamak için kullanıyoruz. Sizin hakkınızdaki başka bilgileri şu genel amaçlar için kullanıyoruz: size istediğiniz ürünleri ve hizmetleri sunmak; size otel rezervasyonu onayınızı ve güncelleştirmeleri sunmak; faturaların işlenmesi ve seyahat bildirimleri gönderilmesi dâhil olmak üzere hesabınız yönetmek; sizinle genel amaçlı olarak iletişimde bulunmak; sorularınıza ve yorumlarınıza yanıt vermek; ürünlerimize, hizmetlerimize, internet sitemize ve Uygulamalarımıza olan ilgiyi ölçmek ve bu ilgiyi iyileştirmek; ilginizi çekebilecek özel fırsatları ve ürünleri veya hizmetleri size bildirmek; bu internet sitesiyle veya Uygulamalarımızla deneyiminizi başka şekillerde özelleştirmek; katılmayı tercih ettiğiniz devamlı müşteri veya ödül programları kapsamında sizi ödüllendirmek; anketler dâhil olmak üzere, sizden bilgi almak; anlaşmazlıkları çözmek, ücretleri tahsil etmek veya sorunları gidermek; potansiyel olarak yasaklı veya yasa dışı aktiviteleri önlemek; Kullanma Koşullarımızın uygulanmasını sağlamak; ve bilgilerin toplandığı noktada size açıklanan başka amaçlar.

E-posta Haberleşmesi. Seyahat fırsatlarından, internet sitemizde ve Uygulamalarımız aracılığıyla, kolayca yararlanabilmenizi sağlamak istiyoruz. E-posta pazarlama haberleşmesine onay verdiyseniz, ilgilendiğiniz otellerle hakkında bilgi içeren e-posta mesajları göndererek bu amacımıza ulaşıyoruz. Yasal olarak gerekli olan hallerde, size pazarlama mesajları gönderirken kamuya açık ayrılma listelerine uyacağız. Örneğin, internet sitemizde bir New York oteli arıyorsanız ama bir otel rezervasyonu yapmamayı tercih ederseniz, size özel New York fırsatlarımız hakkında bilgi içeren bir e-posta mesajı gönderebiliriz. Bu e-posta mesajlarının internet sitemiz veya Uygulamalarımız aracılığıyla sunulan özel seyahat fırsatları hakkında faydalı bilgiler sunacağına inanıyoruz. Gönderdiğimiz tüm e-postalarda bu gibi e-posta mesajlarının size gönderilmemesini seçme olanağına sahip olacağınızı lütfen unutmayın.

Lütfen aşağıda “Bilgilerinizin toplanması ve kullanımı konusunda sizin tercihleriniz” kısmına bakın.
Bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz

Bilgilerinizi şu tüzel kişilerle paylaşabiliriz:

 

 • Tedarikçiler, örneğin, seyahat rezervasyonlarınızı yerine getiren otel, hava yolu şirketi, oto kiralama kuruluşu ve aktivite organizasyon şirketleri. Üçüncü şahıslar tarafından sağlanan tüm hizmetler için gerekli açıklama verilir. Dolayısıyla, bu internet sitesi veya herhangi bir Uygulama aracılığıyla ürünlerini satın aldığınız tüm seyahat tedarikçilerinin gizlilik politikalarını gözden geçirmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Bu tedarikçilerin de, gerekli olan hallerde, sizin hakkınızda ek bilgi almak, seyahat rezervasyonunuzu kolaylaştırmak veya gönderdiğiniz bir yoruma yanıt vermek için sizinle iletişime geçebileceğini lütfen unutmayın. Otel tedarikçilerimizle anonim olarak yorumları paylaşabiliriz ama bize bunu yapabileceğimizi açık olarak söylemediğiniz sürece yorum sahibinin adını veya irtibat bilgilerini paylaşmayacağız. Otelin, kimliğinizi yorumunuzun içeriğinden çıkarması ve doğrudan sizinle temasa geçmesi durumunda, bundan biz sorumlu değiliz.
 • Üçüncü şahıs niteliğindeki tedarikçiler, kredi kartı işlemleri, iş analizi, müşteri hizmetleri, pazarlama, anket veya çekiliş programı dağıtımı ve dolandırıcılığın önlenmesi dâhil olmak üzere bizim adımıza hizmet veya işlev sunan kuruluşlar. İnternet sitemizin veya Uygulamalarımızın özelliklerini iyileştirme veya sizin ilgilerinize özel online reklamların görüntülenmesini sağlama amaçlı çalışmalar da dâhil olmak üzere, üçüncü şahıs niteliğindeki tedarikçilere bizim adımıza gereken şekilde bilgi toplama yetkisi verebiliriz. Üçüncü şahıs niteliğindeki tedarikçiler sadece görevlerini yerine getirmek için gereken oranda bilgi toplayabilir ve bilgilere ulaşabilir; bilgileri başka bir amaçla paylaşmaları veya kullanmaları yasaktır. Bu kuruluşlar bizim takip ettiğimiz veri güvenliği uygulamalarını aynen takip etmekle yükümlüdür. Üçüncü şahıs niteliğindeki bu kuruluşların sizin bulunduğunuz ülkelerden başka ülkelerde olabileceğini ve söz konusu ülkelerdeki kişisel veri koruması düzeyinin sizin bulunduğunuz ülkede sunulan düzeyle aynı olmayabileceğini lütfen aklınızda bulundurun. Bununla birlikte, sizden topladığımız tüm kişisel bilgileri tavizsiz veri koruma standartlarımıza uygun şekilde koruyacağız.
 • İş ortakları; bu kuruluşlarla ortak şekilde ürün veya hizmet sunabiliriz veya bu kuruluşların ürünleri veya hizmetleri internet sitemizde veya Uygulamalarımız aracılığıyla sunulabilir. İstediğiniz bir ürünün veya hizmetin üçün bir şahısla ilgili olup olmadığını kendiniz görebilirsiniz, zira bu kuruluşların adı tek başına veya bizim adımızla birlikte görünür. Bu isteğe bağlı hizmetlere ulaşmayı tercih ederseniz, kişisel bilgileriniz dâhil olmak üzere sizin hakkınızda bilgileri bu ortaklarla paylaşabiliriz. Bu üçüncü şahıs iş ortaklarına ait gizlilik uygulamalarının bizim kontrolümüzde olmadığını lütfen unutmayın.
 • Sizi sitemize yönlendiren internet siteleri, bu internet sitesine başka bir siteden yönlendirildiyseniz (örneğin, başka bir sitedeki bir bağlantıyı tıklayarak bu siteye geldiyseniz), sizin hakkınızda bazı bilgileri sizi yönlendiren internet sitesiyle paylaşabiliriz. Sizi buraya yönlendiren tüm internet sitelerinin gizlilik politikalarını gözden geçirmenizi önemle hatırlatıyoruz.
 • Sosyal medya kuruluşları. İnternet sitemiz veya Uygulamalarımız aracılığıyla belirli Solimpeks.com.tr sosyal medya özelliklerine ulaştığınızda, (örneğin, Facebook gibi) sosyal medya kuruluşuyla bilgi paylaşırsınız ve paylaştığınız bu bilgi o kuruluşun gizlilik politikasına tabidir (biz bu bilgilere sosyal medya kuruluşu aracılığıyla ulaşabiliriz). Bu sosyal medya kuruluşları için gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen ilgili sosyal medya kuruluşunun gizlilik politikasına bakın. Solimpeks.com.tr hesabınızı, örneğin, “Facebook Connect” gibi bir işlevi kullanarak bir sosyal medya kuruluşuyla bağlantılı hale getirirseniz, kazandığınız Solimpeks.com.tr Rewards müşteri sadakat programı kredileri ve Solimpeks.com.tr’de yayınladığınız yorumlar gibi kullanımınıza ait bilgileri o sosyal medya kuruluşunda kullanıma açabiliriz. Bu gibi bilgiler sosyal medya kuruluşunun internet sitelerinde veya servislerinde yayınlanabilir. Sosyal medya kuruluşunda kullanıma açılan bilgiler, Solimpeks.com.tr hesabınızın bağlantılı olduğu sosyal medya kuruluşu hesabıyla ilişkilendirilir. Sosyal medya kuruluşundaki gizlilik ayarlarınızı düzenleyerek bu gibi bilgilerin sosyal medya kuruluşu tarafından otomatik olarak yayınlanmasını önleyebilirsiniz. Herhangi bir sosyal medya kuruluşuna Solimpeks.com.tr hesap numaranızı veya bilgilerinizi vermeyeceğiz.  Hesabınızı bir sosyal medya kuruluşuyla bağlantılı hale getirirseniz, o sosyal medya kuruluşundaki kullanıcı adınızı ve profil resminizi de diğer Solimpeks.com.tr üyeleriyle paylaşabiliriz. Sosyal medya kuruluşundaki gizlilik ayarlarınızı düzenleyerek bu gibi bilgilerin paylaşılmasını önleyebilirsiniz.

 

Bilgilerinizi şu durumlarda da paylaşabiliriz:

 

 • Mahkeme celpleri, mahkeme emirleri veya diğer hukuki işlemlerin gerektirdiği durumlar; yasal haklarımızın korunması veya uygulanması için gerekli olan durumlar; hukuki tazminatlar karşı savunma halleri; veya yasaların gerektireceği diğer durumlar. Bu gibi durumlarda tasarrufumuzda olan her türlü yasal itirazı veya hakkı kullanma veya bunlardan feragat etme hakkımızı saklı tutuyoruz.
 • Yasa dışı veya yasa dışılık şüphesi olan aktiviteleri soruşturmamızın, önlememizin veya bunlarla ilgili olarak işlem yapmamızın gerekli olduğunu düşündüğümüz haller; şirketimizin, bu internet sitesinin veya Uygulamalarımızın, müşterilerimizin veya başkalarının haklarını, mülkiyet haklarını veya güvenliğini korumamız gereken haller; Hizmet Koşullarımızın ve diğer anlaşmalarımızın gerektirdiği haller.
 • Bir kişinin yaşamına veya sağlığına yönelik ciddi ve mutlak tehlikeyi önlemek veya azaltmak için gerekli olduğunu düşündüğümüz haller.
 • Elden çıkartma, şirket birleşmesi, konsolidasyon veya varlıkların satışı veya gerçekleşmesi muhtemel olmamakla birlikte iflas gibi kurumsal işlemlerin gerektirdiği durumlar.

Yukarıda belirtilen haller dışında, size ait kişisel bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılırken size bilgi verilecek ve bu gibi bilgileri paylaşmamayı tercih etme olanağına sahip olacaksınız. Reklam verenler ve yatırımcılar dâhil olmak üzere üçüncü şahıslarla toplu veya anonim olarak bilgi paylaşabiliriz. Örneğin, bize reklam verenlere internet sitemize gelen ziyaretçi sayısını veya en popüler otelleri ve tatil noktalarını söyleyebiliriz. Bu bilgi herhangi bir kişisel bilgi içermez ve ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz içerikleri ve hizmetleri geliştirmek için kullanılır.

Bilgilerinize nasıl ulaşabilirsiniz

Bu internet sitesinin Hesap kısmına giderek irtibat bilgilerinize ulaşabilir ve bu bilgileri güncelleyebilirsiniz. Aşağıdaki e-posta adresinden bizimle irtibat kurarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Bir hesabı kapattıktan sonra, giriş yapamayacağınızı ve kişisel bilgilerinize ulaşamayacağınızı lütfen unutmayın. Bununla birlikte, istediğiniz zaman yeni bir hesap açabilirsiniz.

Bu internet sitesi veya herhangi bir Uygulama aracılığıyla bize kişisel bilgilerinizi sunarak, bilgilerinizi tutabileceğimizi kabul ediyorsunuz. Meşru iş amaçlarımızı yerine getirmek, yasa ve yönetmelik kapsamındaki yükümlülüklerimize yerine getirmek ve tarihsel kayıt ve analiz amaçlı olarak hesap bilgilerini işlemeye devam edebiliriz. Hesap bilgilerine yetkisiz erişimi önlemek için katı teknik önlemler alıyoruz.

Bizde bir hesabınız yoksa veya hesabınızda görüntülenmeyen herhangi bir kişisel bilgiyle ilgili olarak bizimle görüşmek istiyorsanız, bize aşağıdaki e-posta adresinde ulaşarak sizin hakkınızda tuttuğumuz bilgilere ulaşmamızı, bu bilgileri silmemizi veya değiştirmemizi isteyebilirsiniz. Bilgilerinizi işleme şeklimizle ilgili açıklama istemek için de bizimle irtibat kurabilirsiniz ve bu Gizlilik Politikasını kabul ederken verdiğiniz bilgilerinizi kullanma onayını, aşağıdaki adrese bir e-posta mesajı göndererek, geri çekebilirsiniz.

Bilgilerinizin toplanması ve kullanımı konusunda sizin tercihleriniz

•    Yukarıda ele alındığı üzere, bize hiçbir bilgi vermemeyi seçebilirsiniz, ama bu bilgiler bu internet sitesinde veya Uygulamalarımızda otel rezervasyonunuzu yapmanız veya sunulan belirli özelliklerden yararlanabilmeniz için gerekli olabilir.

•    Ayrıca bilgi ekleyebilir veya bilgileri güncelleyebilir ve yukarıda açıklanan şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz.

•    Bir üye olarak kaydolduğunuzda, özel fırsatlar veya belirli üçüncü şahıs ürünleri ve hizmetleri hakkında size e-posta mesajı göndermemizi isteyip istemediğinizi belirtme seçeneğiniz olacak. Kayıtlı bir üye olarak, bu tercihinizi Haberleşme Tercihleri sayfasında istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Üye olarak kayıt yaptırmış olsanız da olmasanız da, göndereceğimiz bu gibi e-posta mesajlarında ticari mesajlara aboneliği kaldırma olanağına sahip olacaksınız. Hizmet duyuruları ve idari mesajlar dâhil olmak üzere, hesabınızla veya işlemlerinizle ilgili olarak size başka mesajlar gönderme hakkımızın saklı olduğunu ve bu mesajlardan çekilme hakkı sunmayacağımızı lütfen unutmayın.

•    Otel onayı numaranızı almak için internet sitemizde bir cep telefonu numarası verme şansınız olabilir.

 

Tanımlama bilgileri (çerezler) ve diğer teknolojiler

Tanımlama bilgisi dosyaları neredeyse her internet sitesini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza bırakılan küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri sizi kişisel olarak tanımaz ve bilgisayarınız veya mobil cihazınız için herhangi bir zarar oluşturmaz. Bu bilgiler internet siteleri tarafından sitedeki deneyiminizi iyileştirmek, internet sitesini genel olarak iyileştirebilmemize yardımcı olacak analitik bilgileri sağlamak ve size daha uygun seyahat reklamları görebilmeniz amacıyla ilgilendiğiniz seyahat destinasyonları hakkında bilgi toplamak için kullanılır.

Örneğin, her defasında adınızı yazmak zorunda kalmadan giriş yapabilmenizi sağlamak için sitemizde tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Diğer tanımlama bilgileri ise internet sitemizde ilginizi çeken ve çekmeyen unsurların neler olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor, böylece bir sonraki ziyaretinizde sizin için daha uygun ve faydalı özellikler sunabiliyoruz. Biz ve iş ortaklarımız sitemizdeki reklamların verimliliğini ve ziyaretçilerin sitemizi nasıl kullandığını ölçmek için de bazı tanımlama bilgileri kullanıyoruz.

Bizim ve ortaklarımızın internet sitemizde kullandığı tanımlama bilgileri hakkında detaylı bilgi için lütfen tanımlama bilgileri politikamıza bakın. Tanımlama bilgilerinin veya diğer teknolojilerin kullanımı hakkında başka herhangi bir sorunuz varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizi ve görüş bildirme formumuzu kullanarak bize e-posta gönderin, size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Solimpeks.com.tr cep telefonu ve tablet Uygulamalarının (“Mobil Uygulamaların”) kullanılması

Bir Solimpeks.com.tr Mobil Uygulamasını kullandığınız zaman, tıpkı internet sitemizi kullandığınızda olduğu gibi ve tamamen aynı amaçlarla, sizin hakkınızda bilgi topluyor ve kullanıyoruz.

Buna ek olarak, Mobil Uygulamalarımızı kullandığınızda sizin hakkınızda başka bazı bilgileri de otomatik olarak topluyoruz. Özellikle:

 

 • Ulaştığınız ve kullandığınız Mobil Uygulama işlevleri hakkında bilgi topluyoruz. Böylece Mobil Uygulamamızın müşterilerimizin ilgisini çeken alanlarını belirleyebiliyor ve Mobil Uygulamayı sürekli olarak geliştirebiliyoruz. Bu amaçla topladığımız bilgiler kimliğinizi doğrudan tespit etmemize olanak sağlamaz.
 • Mobil Uygulama bize ayrıca cihazın benzersiz cihaz numarasını (“UID”) gönderiyor; bu numara mobil cihazınıza özel olan ve sayılardan veya karakterlerden oluşan bir değerdir. Bu bilgiyi sadece Mobil Uygulamanın ilk açılışında kullanıyoruz, böylece reklam ağlarımızla, kullanıcıların ilgili reklam başlıklarını ve diğer pazarlama araçlarını tıklayarak indirdikleri Uygulama sayısını doğrulayabiliyoruz.
 • Mobil Uygulamanın ‘bulunduğunuz yere yakın otelleri bul’ özelliğini kullandığınızda, GPS veya benzeri teknolojiler kullanan mobil cihazınızın verdiği o anki konum bilgilerinizi kullanarak yakındaki otelleri gösteriyoruz. Siz ‘bulunduğunuz yere yakın otelleri bul’ özelliğini tıklamadığınız sürece konum bilgilerini toplamıyoruz; telefonunuzun ayarlar menüsünden konum verileri toplama özelliğini istediğiniz anda devreden çıkartabilirsiniz.
 • Ayrıca, her Mobil Uygulama, çökmesi veya donması durumunda, bize hata raporlama bilgileri gönderecek. Bu sayede hatayı inceleyebileceğiz ve gelecek sürümlerde Mobil Uygulamanın daha dengeli çalışmasını sağlayabileceğiz. Bu hata raporları kapsamında, Mobil Uygulama bize mobil cihaz türü ve versiyonu, UID, hatanın oluştuğu zaman, kullanılan özellik ve hata oluştuğunda uygulamanın durumu hakkında bilgi gönderir. Bu bilgileri hatanın incelenmesi ve giderilmesi dışında başka hiçbir amaç için kullanmıyoruz.

Mobil Uygulamanın bize göndereceği bilgileri her zaman kontrol edebilirsiniz. Ayarlar menüsünde Mobil Uygulamanın ayarlarını değiştirerek veya mobil cihazınızın ayarlarını değiştirerek bu kontrolü uygulayabilirsiniz. İsterseniz, Mobil Uygulamayı mobil cihazınızdan tamamen kaldırabilir ve hizmetlerimize internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinizi nasıl koruyoruz

Bu internet sitesini ve Uygulamalarımızı seyahat düzenlemesi yaparken güvenle kullanabilmenizi istiyoruz ve topladığımız bilgileri korumaya büyük önem veriyoruz. Herhangi bir internet sitesinin veya Uygulamanın güvenlik garantisi vermesi değildir, bununla birlikte bize verdiğiniz kişisel bilgileri korumaya yardımcı olması için gerekli idari, teknik ve fiziksel güvenlik prosedürlerini uyguladık. Örneğin, sadece yetkili personel kişisel bilgilere ulaşabilir ve bu işlemi sadece izin verilen iş amaçları için yapabilir. Ayrıca, önemli kişisel bilgilerinizi sistemimiz ve sizin sisteminiz arasında iletirken şifreleme kullanıyoruz; buna ek olarak, yetkisiz kişilerin bilgilerinize ulaşmasını önlemeye yardımcı olması için yangın duvarı ve sistem ihlali algılama sistemleri kullanıyoruz.

Çocuklara ait bilgilerin gizliliği

Bu site genel müşteri kitlesine yönelik bir internet sitesidir ve bu internet sitesi veya herhangi bir ilgili Uygulama çocuklara yönelik hizmetler sunmamaktadır. 18 yaşından küçük bir çocuğun, anne-babasının veya kendisine bakmakla yükümlü kişinin onayı olmadan bize herhangi bir kişisel bilgi verdiğini öğrenirsek, bu bilgiyi sadece bu çocuğa direkt olarak cevap vererek kendisine ait bilgileri almadan önce anne-babasının onayını almamız gerektiğini bildirmek için kullanacağız.

Dış bağlantılar

Bu internet sitesinin herhangi bir kısmı veya herhangi bir Uygulama sizi başka sitelere bağlarsa, bu siteler bu Gizlilik Politikası kapsamına dâhil değildir. Kişisel bilgileri toplama, kullanma ve üçüncü şahıslara açma prosedürlerini anlamak için bu internet sitelerinde yayınlanan gizlilik açıklamalarını incelemenizi öneriyoruz.

Bu Gizlilik Politikasında yapılan değişiklikler

Bu Gizlilik Politikasını ileride güncelleyebiliriz. Bize verdiğiniz e-posta adresine bilgilendirme mesajı göndererek veya internet sitemizde ve/veya Uygulamalarımız aracılığıyla kolayca görülebilen bir bilgilendirme mesajı yayınlayarak bu Gizlilik Politikasındaki önemli değişiklikler hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Bizimle nasıl irtibat kurabilirsiniz

Bu Gizlilik Politikası (veya seyahat planlarınız veya satın alımlarınız) hakkında sorularınız varsa veya bir şikâyette bulunmak istiyorsanız, lütfen bize e-posta gönderin veya yazın:

Solimpeks Pazarlama & Mühendislik
Meriç Mah. 5627 Sok. No:10 35090 Çamdibi – Bornova / İZMİR (Renoto Renault Servis Yan Sokağı)

Bu Gizlilik Bildirimi 20 Mayıs 2019 tarihinden itibaren geçerlidir.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA AÇIK RIZA BEYANI
Solimpeks LTD.ŞTİ. tarafından, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVK Kanunu”) ilgili hükümlerine uygun olarak bilginize sunulan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Genel Aydınlatma Metni ve Solimpeks Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Yönetmeliği çerçevesinde,
Kişisel verilerinin veri sorumlusu sıfatıyla Solimpeks veya gerekli güvenlik tedbirlerini aldırmak suretiyle yetkilendirdiği veri işleyenler tarafından; Solimpeks ’ın müşterilerine sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerini en iyi koşullar altında sağlayabilmesi, ürün veya hizmetlerin güvenilir ve kesintisiz bir şekilde temin edilmesi, müşteri memnuniyetinin en üst seviyeye çıkarılması, ödemelerin yapılması, mezkûr hizmetlere ilişkin çeşitli işlemlerin yerine getirilmesi, operasyonların yürütülmesi ve geliştirilmesi, mezkûr ürün ve hizmetlerin veya farklı ürün ve hizmetlerin tanıtım, pazarlama, reklam ve kampanya faaliyetlerinin yapılması, müşterilerin fırsatlardan, kampanyalardan ve sair hizmetlerden haberdar edilmesi ve müşterilerle akdedilen sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi amaçlarıyla doğrudan veya dolaylı olarak ilgili olan kimlik bilgilerinin, adres bilgilerinin, iletişim bilgilerinin ve sair kişisel verilerin; başta mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme ilkesi olmak üzere 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVK Kanunu”) 4. maddesinde ifade edilen genel ilkelere uygun şekilde işlenebileceğini; elde edilebileceğini, kaydedilebileceğini, işlenme amacıyla uygun süre zarfında fiziksel veya elektronik ortamda güvenli bir şekilde depolanabileceğini, muhafaza edilebileceğini, değiştirilebileceğini, yeniden düzenlenebileceğini, mevzuata uygun biçimde açıklanabileceğini ve aktarılabileceğini, devralınabileceğini, sınıflandırılabileceğini, işlenebileceğini ya da verilerin kullanılmasının engellenebileceğini; yukarıda belirtilen hususlarla ilgili olarak Şirket tarafından bilgilendirildiğimi ve KVK Kanunu çerçevesinde açık rızam bulunduğunu kabul ve beyan ederim.
İşbu kişisel verilerimin, yukarıda belirtilen amaçlarla bağlı kalmak kaydıyla, Şirket tarafından; Solimpeks çalışanlarına, görevlilerine, grup şirketlerine (Şirket ve/veya iş ortaklarına, hissedarlarına), kanunen yetkili başta Enerji Sistemleri, Güneş Enerji Sistemleri, Isı ve İklimlendirme vb. diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, faaliyetlerini yürütebilmek amacıyla, hukuki zorunluluklar ve yasal sınırlamalar çerçevesinde bağımsız denetim şirketlerine, anket şirketlerine, tarafıma verilecek hizmetlerin ve/veya faaliyetlerin yürütülmesi için Solimpeks’ın hizmet aldığı veya birlikte çalıştığı iş ortaklarına ve hizmet sağlayıcılarına aktarılabileceğini ve bu hususta açık rızam olduğunu kabul ve beyan ederim.

Bununla birlikte, KVK Kanunu’nun 11.maddesi ve ilgili mevzuat uyarınca; Şirkete başvurarak kendimle ilgili; kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verilerim işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerimin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, işbu verilerin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerimin silinmesini veya yok edilmesini isteme, bu düzeltme ve silinme taleplerinin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kendi aleyhime bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, kişisel verilerimin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarımın olduğunu ve bu hakları kullanmak için kimliğimi tespit edici gerekli bilgiler ile kullanmayı talep ettiğim hakkıma yönelik açıklamaları da içeren talebimi www.solimpeks.com.tr adresindeki formu doldurarak ve formun imzalı bir nüshasını Meriç Mah. 5627 Sok. No:10 35090 Çamdibi – Bornova adresinde bulunan Solimpeks LTD.ŞTİ. ‘ye kimliğimi tespit edici belgeler ile bizzat elden iletme yahut noter kanalıyla veya KVK Kanunu’nda belirtilen diğer yöntemler ile iletme hakkına sahip olduğumu kabul ediyorum.

Ayrıca, Şirket ile paylaşmış olduğum kişisel verilerin doğru ve güncel olduğunu; işbu bilgilerde değişiklik olması halinde değişiklikleri Şirkete bildireceğimi kabul ve beyan ederim.
KVK Kanunu’nda tanımlanan özel nitelikli kişisel verilerim de dahil olmak üzere ilgili kişisel verilerimin işlenmesine, ilgili süreç kapsamında işlenme amacı ile sınırlı olmak üzere kullanılmasına ve paylaşılmasına, gereken süre zarfında saklanmasına açık rızam olduğunu ve bu hususta tarafıma gerekli aydınlatmanın yapıldığını; işbu metni, Solimpeks Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Yönetmeliğini ve Aydınlatma Beyanını okuduğumu ve anladığımı kabul ediyorum.