fabrika
Solimpeks A.Ş 2001 yılında Konya’da faaliyetine başlamıştır. On yıl gibi bir süre içerisinde, Avrupalı rakiplerini geride bırakarak dünyadaki yedi kıtada var olan Global bir Şirkete dönüşmüştür.
Solimpeks, Yenilebilir ve Sürdürülebilir enerji ilkesi ile çıkılan yolda sürekli olarak kendini geliştirerek günümüze kadar varlığını korumayı başarmıştır.

Kuruluşundan bu yana verdiği kaliteli hizmet ve güven duygusu Solimpeks’i her zaman bir adım önde tutmuştur. Solimpeks, İç Pazardaki faaliyetlerini, 2011 yılından itibaren Solimpeks Türkiye LTD ŞTİ. olarak İzmir’deki Merkez binasından yürütmeye başlamıştır.

Solimpeks Yenilenebilir Enerji Sistemleri olarak, yüksek verimli Termal Güneş Kollektörü, Termosifonik Sistem, Hijyenik Buffer Boylerler, Fotovoltaik Sistem, Isı Pompası Boyleri, hem elektrik hem sıcak suyu aynı anda üreten Hibrit Panel imalatı yapmaktadır.

Enerjiyi verimli üretmenin dışında, enerjiyi verimli tüketme konusunda da ürün gamını geliştiren firmamız, Solimpeks Akademi ile kurulduğundan beri sürekli ücretsiz eğitimlerle, sektör oyuncularına enerjiyi verimli üretip verimli kullanma konusunda bilgilendirme yaparak geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Solimpeks Solar Enerji Sistemleri A.Ş, Yenilenebilir Enerji Sektöründeki 25 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimini, günümüz teknolojisiyle birleştirerek dünya standartlarında üretim yapmayı başarmış ve daha önemlisi “kalite ve süreklilik” ilkesinden vazgeçmeyerek solar termal enerji üretiminde dünyanın önde gelen şirketleri arasında hak ettiği yeri almayı başarmıştır.

2018 yılında Avrupa’nın en büyük 3., Dünya’nın 10. solar firması olarak gösterilmektedir.

Solimpeks, bugün 10’un üzerinde sertifikaya sahip, 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapan, çevreye olan sorumluluğu ve müşteri memnuniyetini esas alan bir şirket olmanın gururunu duymaktadır. 30′dan fazla kalite serfikasına sahip olmamız, 80′den fazla ülkede varlığını sürdüren global bir marka olmamız bizi farklı kılan özelliklerimizdir.

1973 : İlk güneş kollektörü imalatı
2001 : Solimpeks Enerji’nin kuruluşu
2005 : İlk Solarkeymark sertifikası
2008 : İlk PV-T üretimi
2009 : Solimpeks Türkiye’nin en büyük solar ihracatçısı
2010 : %113 büyüme
2010 : Münih’te Solimpeks Almanya’nın kuruluşu
2011 : Sevilla’da Solimpeks İspanya’nın kuruluşu
2011 : Nairobi Kenya’da ikinci fabrikanın kuruluşu
2011 : Türkiye Dağıtım ve Satış Şirketi Solimpeks Pazarlama’nın kuruluşu
2012 : Sydney’de Solimpeks Avustralya’nın kuruluşu